Útěkové dopisy na rozloučenou od nikdy neobjevených proletářů

27. června 2012 v 9:01 | Avian |  Pohrdlivá odfrknutí
V jakém světě to žijeme. Stromům rostou tváře a kolem chodí lidé s nikdy neuvadajícím úsměvem. A co děláme my?
Chlastáme, jako kdyby úkladná vražda jater a ledvin bylo to nejdůležitější, co musíme udělat. Kouříme, protože závislost na nikotinu je lepší, než prázdno. Hulíme, protože...Proč to děláme? Tohle jsou útěky? Je to omyl. Velký omyl. Ale to celá tahle pseudodemokratická amerikánská společnost. Jeden velký omyl. Konfederace evropských národů, všichni míříme do prdele se zářivým úsměvem ekonomických odpadlíků na rtech.
Ničíme svá těla, protože..proč? Zase je to jenom útěk. My to víme, i když si to nejsme schopni přiznat. Utíkáme před tím, že nemáme to, co bychom mít měli. Sami sebe. Nemáme se a nemůžeme se najít. Proklouzáváme si mezi prsty. A spolu s tím..odchází i naše příčetnost. Jak by se nám taky mělo chtít žít v tomhle světě, v téhle společnosti! Jistěže se nám nechce! Jistě, že neumíme žít. Schováváme se do svých hlav. Hluboko, hluboko a daleko do našich myslí. Tam, kam nikdo nemůže. Jen my. My..a ti, které tam vidíme. Kteří tam na nás čekají. S hřejivým úsměvem nebo pohrdavým úšklebkem. Na tom nezáleží. Nikdy nezáleželo.
Hledáme sobě podobné..A když je najdeme, lidi, co nenašli sebe, držíme si je. Držíme a odmítáme pustit. Vzájemně žijeme tím, že jsme jiní. Pohrdáme okolím a okolí pohrdá námi. Jsou pro nás šedivou kulisou a my pro ně skvrnou na zářivém dni.
A to všechno...to všechno nás pronásleduje. A nikdy nepřestane, protože...Je jedno, jak moc pohrdáme ostatními. Nejvíc vždycky pohrdáme sami sebou. Ale máme na to právo?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otrávenej skřet Otrávenej skřet | Web | 27. června 2012 v 19:49 | Reagovat

Kurva, drahá, je to příliš trefně napsané, příliš nás vrhající vstříc skutečnosti. Sakra. S tím se šediví lidé nevyrovnají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama